Pierwsza Spowiedź Święta

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA + TYDZIEŃ DOBREGO PASTERZA

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

12 MAJA 2019 A. D.

1.Dzisiaj w Kościele obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna 56. Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. Dlatego z tej racji Młodzież Oazowa + Młodzież Bierzmowana, a także Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich przygotowały pewien program wydarzeń dla całej Wspólnoty Parafialnej:

- we Wtorek (Kl. VIII Podst.), a także w Środę (Kl. III Gim.) o godz.19.30 w Kościele, będzie miało miejsce czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież, którego celem będzie pomoc młodym ludziom w wyborze właściwej drogi życiowej, jak również wsparcie ludzi młodych realizujących już swoje powołanie we Wspólnocie Kościele

- w Piątek o godz.17.00 w Kościele, będzie miało miejsce Nabożeństwo Eucharystyczne za powołania i za powołanych, prowadzone przez Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich, zaś o godz.18.00 Eucharystia w wyżej wymienionych intencjach, podczas której ofiary, będą zbierane na Gnieźnieńskie Seminarium

Zaangażujmy się w przeżycie tego tygodnia, gdyż trzeba nam ciągle modlić się za tych, którzy posługują w Kościele, jak również, by Pan Bóg ciągle na nowo wzbudzał wśród młodych ludzkich serc, pragnienie pójścia za Nim i pełnienia świętej służby dla zbawienia ludzi i świata.

2.Zapraszamy do udziału w Nabożeństwa Majowych codziennie po Eucharystii o godz.18.00 w Kościele. Jak również w Apelach Jasnogórskich w każdą sobotę o godz.21.00, przy grocie Matki Boskiej przy samym Kościele Parafialnym.

3.Biuro parafialne, będzie czynne w tym tygodniu po drugiej Eucharystii wieczornej. Zaś w sobotę po Eucharystii porannej.

4.W tym roku przeżywamy już 102 rocznicę objawień Matki Boskiej Fatimskiej. Z tej racji Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie, będzie miało miejsce w poniedziałek o godz.20.00, przy Figurze Matki Boskiej, przy samym Kościele Parafialnym. Prosimy przynieść ze sobą świece lub znicze. (Obowiązkowo uczestniczy Kl.VII Podst.)

5.Prace porządkowe na zewnątrz, jak również wewnątrz naszego Kościoła przed Uroczystością Odpustową, Komunijną i Bierzmowania, będą miały miejsce we wtorek o godz.15.30. Prosimy o zaangażowanie się rodziców dzieci i młodzieży, które w tym roku przystępują do powyższych sakramentów.

6.Parafialny Zespół Caritas informuje, że będą rozprowadzane dary żywnościowe we wtorek od godz.15.00 w salce katechetycznej.

7.We czwartek zapraszamy na Uroczystą Sumę Odpustową ku czci Świętego Andrzeja Boboli o godz.18.00 w Kościele. Przewodniczyć jej będzie, a także Słowo Boże wygłosi Ks. Karol Łybek, Proboszcz Parafii pw. Świętego Józefa, Oblubieńca NMP w Raczynie. Prosimy o udział LSO, sztandary, feretrony, baldachim, wszystkie rady, grupy i wspólnoty parafialne, dzieci, młodzież, dorosłych, a także dziewczynki do sypania kwiatów. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty, będzie miała miejsce we wtorek o godz.17.00 w Kościele.

8.Zapraszamy wszystkie dzieci z klas IV szkoły podstawowej, które przeżywają w tym roku I rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, wraz z rodzicami i rodzinami na Eucharystię Odpustową w czwartek o godz.18.00 w Kościele. Okazja do Spowiedzi Świętej dla tych dzieci, ich domowników, będzie miała miejsce w poniedziałek, wtorek i środę przed Nabożeństwami, jak również w ich trakcie.

9.Spowiedź Święta dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i rodzin, będzie miała miejsce w sobotę o godz.10.00 w Kościele.

10.W przyszłą Niedzielę, podczas Eucharystii o godz.11.00 w Kościele, dzieci z III klasy szkoły podstawowej, po raz  pierwszy przyjmą Jezusa Chrystusa Eucharystycznego do swego serca w postaci Komunii Świętej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

11.Na zakończenie Białego Tygodnia - w sobotę 25 maja, pragniemy udać się z pielgrzymką autokarową do Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Oprócz dzieci i ich rodzin, także mogą zapisać się osoby chętne.

12.Spotkanie Jubileuszowe z racji 30 –tej Rocznicy Święceń Kapłańskich Księdza Proboszcza, przy wspólnym stole, dla wszystkich rad, grup i wspólnot naszej Wspólnoty Parafialnej, będzie miało miejsce we wtorek 21 maja o godz.20.00 w salce katechetycznej.

13.Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

14.W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z naszej Wspólnoty Parafialnej: + Rozalię Bielach-Frickowską, a także + Jana Romanowskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o nich i o wszystkich zmarłych wołając: Dobry Jezu…