II NIEDZIELA ADWENTU
5 grudnia 2021r.

1. W II Niedzielę Adwentu po raz kolejny obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00 będzie wymiana tajemnic różańcowych, a po Mszy św. o godz. 11:00 będzie błogosławieństwo dzieci. Dzieciom pierwszokomunijnym zostaną poświęcone medaliki Maryjne. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się po Mszy św. o godz. 11:00.

3. W okresie Adwentu zapraszamy do udziału w Roratach: w poniedziałek i piątek o godz. 6:30, a dla dzieci w sposób szczególny we wtorek, środę i czwartek o godz. 18:00. W Sokołowie Budzyńskim Roraty w tym tygodniu będą w środę o godz. 16:00. Prosimy dzieci o przynoszenie lampionów i wypisywanie serduszek z dobrymi uczynkami. Będą także losowane figurki Matki Bożej.

4. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędzie się we wtorek o godz. 19:30 w salce katechetycznej. W grudniu chrzty św. odbywają się w drugą sobotę miesiąca oraz 26 grudnia.

5. W środę, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00, podczas której modlitwą zakończymy rok poświęcony św. Józefowi.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w czwartek dla młodzieży ze wszystkich klas VIII o godz. 17:00, a dla kandydatów ze szkoły ponadpodstawowej w piątek o godz. 17:00.

7. Opłatki i świece na stół wigilijny (małe za 7 zł, duże za 15 zł) rozprowadza Parafialny Zespół „Caritas” w niedziele po każdej Mszy świętej. Opłatki i świece można również nabyć w godzinach urzędowania biura parafialnego.

8. Zapraszamy do  włączenia się w bożonarodzeniową akcję „Paczuszka dla Maluszka”, organizowaną przez Fundację Małych Stópek, której celem jest zbiórka artykułów chemii kosmetycznej i przygotowanie prezentów świątecznych dla niemowląt. Pomoc ta obejmuje dzieci oraz mamy, będące w trudnej sytuacji życiowej, zarówno w naszej Parafii, jak i domach pomocy. Chętnych do wzięcia udziału w akcji prosimy o zabieranie z choinki ustawionej w kościele bombki ze szczegółowymi informacjami. Przygotowane paczki możemy zostawiać przy choince (bardzo prosimy, aby większe paczki przynosić bezpośrednio do biura parafialnego).

9. W minioną niedzielę na cele remontowo – budowlane w naszej Parafii zebraliśmy 3.110 zł. Za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Biuro parafialne będzie czynne w dni powszednie po drugiej Mszy św. wieczornej, a w sobotę po Mszy św. porannej.

11. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika katolickiego.

12. W minionym tygodniu zmarli śp. Marek Izdebski oraz  śp. Kazimierz Westfal, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek…