Pierwsza Spowiedź Święta

Pierwsza Komunia Święta

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU LAETARE

29 MARCA 2020 A. D.

1.Zgodnie z dekretem Księdza Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego Wojciecha Polaka, Prymasa Polski informujemy, że:

„1)W związku ze stanem epidemii koronawirusa na terenie całego kraju, a także stosując się do rozporządzeń organów państwowych, przypominamy, a zarazem prosimy o to:

*Aby liczba wiernych na Eucharystii nie przekraczała 5 osób, natomiast przed Świątynią 2 osób.

*Aby umożliwić w pierwszej kolejności udział w Eucharystii osobom bezpośrednio związanym z daną intencją mszalną.

„2)Udzielona została dyspensa od uczestnictwa w Eucharystii w Niedziele i Święta nakazane wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz wszystkim osobom przebywającym na jej terenie. Dyspensa obowiązuje do odwołania. Jednocześnie została skierowana prośba o duchową łączność ze Wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy Świętych w środkach społecznego przekazu.”

„3)Z racji powyższego stanu rzeczy zachęca się kapłanów i wiernych do codziennego odmawiania            w duchu solidarności o godz.20.30, Modlitwy Różańca Świętego i Koronki do Bożego Miłosierdzia                  w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, wszystkich zmarłych w wyniku tejże zarazy, a także o pokój serca i łaskę nawrócenia dla wszystkich.”

2.W związku z istniejącymi ograniczeniami, pragniemy przypomnieć, że Okres Wielkanocny w tym roku, będzie trwał do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli Niedzieli 7 czerwca br. włącznie. W naszej Wspólnocie Parafialnej przewidujemy Spowiedź Świętą dla większej ilości osób, a także posługę względem naszych chorych w Okresie po Świętach Wielkanocnych. Dlatego podajemy plan działania na nadchodzący tydzień:

-Transmisja Parafialna Eucharystii, wraz z Nabożeństwem Gorzkich Żalów, dzisiaj i w przyszłą Niedzielę z Kościoła Świętego Andrzeja Boboli na Rynku o godz.11.00. Natomiast Koronki do Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz.17.00. Zaś po nich Eucharystii o godz.18.00. Wszelkie informacje, namiary i szczegóły umieszczone są na głównej stronie internetowej naszej Wspólnoty Parafialnej.

-Spowiedź Święta w najbliższym tygodniu od poniedziałku do piątku, będzie miała miejsce w Kościele Świętego Andrzeja Boboli na Rynku, w następujących godzinach: 10.00-11.00, a także 17.00-18.00. Natomiast w Sokołowie Budzyńskim w piątek, w godz.15.00-15.30. – (Przypominamy, że wewnątrz Świątyni może znajdować się maksymalnie 5 osób. Zaś przed Świątynią tylko maksymalnie 2 osoby.)

-W nagłych przypadkach zagrożenia życia lub zdrowia, a także we wszelkich innych kwestiach, m.in. intencje mszalne, pytania, porady, wątpliwości, jakakolwiek pomoc itd., prosimy o kontakt telefoniczny z kapłanami pod wskazanymi numerami:1) 67 28 43 225 + 2) 608 669 093.

-Przypominamy, że w trakcie celebracji wszelkich Nabożeństw, takich jak: Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Spowiedź Święta, Nawiedzanie Kościoła itp. - wewnątrz Świątyni może znajdować się maksymalnie 5 osób, natomiast przed nią tylko 2. - (Prosimy, aby rodzina związana z daną intencją mszalną, wcześniej ustaliła osoby, które wezmą udział w Eucharystii.)

3.W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca: Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Prosimy, aby praktyki modlitewne, związane z tymi dniami podjąć indywidualnie w swoich domach.

4.Biuro parafialne, będzie czynne w tym tygodniu codziennie po drugiej Eucharystii wieczornej. Zaś w sobotę po Eucharystii porannej.

5.W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy: ś. p. Krystynę Repczyńską. Dobry Jezu, a nasz Panie…