Pierwsza Spowiedź Święta

Pierwsza Komunia Święta

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 24 MAJA 2020 A. D.

1.Przypominamy, że udzielona została dyspensa od uczestnictwa w Eucharystii w Niedziele i Święta nakazane wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej, a także wszystkim osobom przebywającym na jej terenie. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

2.Przypominamy o Transmisjach Parafialnych z naszego Budzyńskiego Wieczernika:

*VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – Eucharystia – godz.11.00

*VIII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Eucharystia – godz.11.00

Wszelkie informacje umieszczone są na głównej stronie internetowej naszej Wspólnoty Parafialnej.

3.W nagłych przypadkach zagrożenia życia lub zdrowia, a także we wszelkich innych kwestiach, m.in. intencje mszalne, pytania, porady, wątpliwości, jakakolwiek pomoc itd., prosimy o kontakt telefoniczny z kapłanami pod wskazanymi numerami: tel. dom.: 67 28 43 225 lub tel. kom.: 608 669 093.

4.W związku z łagodzeniem ograniczeń informujemy, że w trakcie celebracji wszelkich Nabożeństw - wewnątrz Świątyni w Budzyniu może znajdować się maksymalnie 45 wiernych, zaś w Sokołowie Budzyńskim 27 wiernych. Należy pamiętać o zachowaniu odstępu, między wiernymi wynoszącego minimum 2 metry. Przypominamy, również o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie pobytu w Kościele. Natomiast podczas pogrzebów w Kaplicy Cmentarnej może znajdować się maksymalnie 8 wiernych, zaś na zewnętrz jej 42 wiernych, oczywiście z zachowanie wszelkich zasad i środków ostrożności.

5.Trwamy w Miesiącu Pobożności Maryjnej. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które są sprawowane w dni powszednie o godz.18.30 i godz.19.30. Natomiast w soboty i Niedziele Nabożeństwa Majowe, sprawowane są bezpośrednio po zakończeniu Eucharystii o godz.18.00. Zapraszamy również do udziału w Apelach Jasnogórskich, w każdą sobotę o godz.21.00, w samym Kościele Świętego Andrzeja Boboli na Rynku.

6.Nowenna do Ducha Świętego, przygotowująca nas do Uroczystości Pięćdziesiątnicy – Zesłania Bożego Ducha, w której już trwamy, będzie sprawowana w łączności z Nabożeństwami Majowymi. Zapraszamy do wspólnego modlitewnego czuwania.

7.W przyszłą Niedzielę, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. W najbliższą sobotę zapraszamy na Uroczyste Nieszpory o godz.17.30, zaś o godz.19.15 na Modlitewne Czuwanie, przygotowujące nas na Zesłanie Bożego Ducha, które zostanie zakończone Apelem Jasnogórskim o godz.20.30.

8.W związku z Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z Klas III Szkoły Podstawowej do Kościoła. W sobotę po Eucharystii wieczornej – (około godz.19.15), prosimy rodziców dzieci  Klasy III A. Natomiast w dzisiejszą Niedzielę po Eucharystii o godz.9.00 – (około godz.10.00), rodziców dzieci Klasy III B, zaś po Eucharystii o godz.11.00 – (około godz.12.00), rodziców dzieci Klasy III C.

9.W związku z Uroczystością Sakramentu Bożego Ducha – Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie młodzież z Klas VIII Szkoły Podstawowej, które będzie miało miejsce w poniedziałek o godz.15.00 w Kościele. Na spotkanie przynosimy ze sobą obowiązkowo dzienniczki bierzmowanych. Natomiast spotkanie dla osób dorosłych, które z różnych przyczyn nie przyjęły tegoż Sakramentu, a  pragnęłyby go przyjąć, będzie miało miejsce tegoż samego dnia o godz.20.00 w salce katechetycznej.

10.Przypominamy, że nadal wyłożone są koperty na Daninę Diecezjalną w Kościele. Dziękujemy za już dokonane w ten sposób wpłaty, jak również za ofiary przekazane na konto naszej Wspólnoty Parafialnej, czy także bezpośrednio wręczone kapłanom. Staropolskie: Bóg zapłać.

11.Biuro parafialne, będzie czynne w tym tygodniu w dni powszednie po drugiej Eucharystii wieczornej. Zaś w sobotę po Eucharystii porannej.

12.W gablocie parafialnej znajduje się informacja o Inicjatywie: „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we Wspólnocie Kościoła, czynny w każdy wtorek, w godzinach: 19.00-22.00. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.

13.W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy: ś. p. Teresę Olszewską i ś. p. Kazimierza Skrzypczaka. W naszych modlitwach pamiętajmy o nich i o wszystkich wiernych zmarłych wołając: Dobry Jezu, a nasz Panie…