Pierwsza Spowiedź Święta

Pierwsza Komunia Święta

ogłoszenia duszpasterskie

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 12 SIERPNIA 2018 A. D.

1.Podczas wakacji obowiązuje zmieniony porządek Mszy Świętych Niedzielnych. W Budzyniu Eucharystia o godz.7.30, 11.00, 20.00. Zaś w Sokołowie Budzyńskim Eucharystia o godz.9.30. Nie będzie Eucharystii o godz.9.00 i godz.18.00.

2.Zapraszamy do udziału w Apelach Maryjnych w soboty o godz.21.00, pod figurą Matki Boskiej przy Kościele Parafialnym.

3.W tym tygodniu biuro parafialne, będzie czynne w dni powszednie codziennie po drugiej Eucharystii wieczornej, z wyjątkiem wtorku.

4.We wtorek 14  sierpnia przypada wspomnienie Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Z tej racji Suma Odpustowa w Podaninie będzie miała miejsce o godz.18.00.

5.W środę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte według niedzielnego wakacyjnego porządku. Przed Kościołem będzie można nabyć, u pań z CARITASU kwiaty i zioła, które zostaną poświęcone podczas każdej Eucharystii. W tym dniu przypada 98 rocznica Cudu nad Wisłą, jak również Święto Wojska Polskiego. W intencji Ojczyzny i Parafii będziemy się modlić podczas Uroczystej  Eucharystii o godz.11.00. Zaś Apel Jasnogórski w tym dniu będzie w stałym miejscu i o stałej porze.

6.We czwartek 16 sierpnia przypada wspomnienie Świętego Rocha – patrona w chorobach i dolegliwościach. U zbiegu ulic Rogozińskiej i Cichej znajduje się figura świętego patrona. Zapraszamy o godz.20.30 w to miejsce, gdzie będzie miała miejsce wspólna modlitwa o łaskę zdrowie i siły dla wszystkich potrzebujących. Nabożeństwo tradycyjnie zakończymy Apelem Jasnogórskim. Już z góry składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ wszystkim osobom, które przyczyniły się do odnowienia tejże figury.

7.W poniedziałek o godz.20.00, będzie miało miejsce Nabożeństwo Fatimskie pod figurą Matki Boskiej, przy Kościele Parafialnym. Prosimy przynieść ze sobą znicze lub świece.

8.We czwartek po Eucharystii o godz.18.00, będzie miało miejsce comiesięczne nabożeństwo do Świętego Jana Pawła II, wraz z uczczeniem relikwii papieża rodaka.

9.Pamiętajmy w miesiącu sierpniu, a jeszcze lepiej do samego Święta Niepodległości – 11 listopada o zachowaniu abstynencji od napojów alkoholowych, bądź przynajmniej o życiu w trzeźwości, aby dawać właściwe świadectwo, wobec dzieci i młodzieży, ale w ten sposób dopomóc również tym, którzy z tym nałogiem walczą, albo są w nim pogrążeni.

10.Wspólnota Parafialna organizuje wyjazd w sobotę 1 września na Lednicę Seniora, której tegoroczne hasło brzmi: JESTEŚMY MŁODZI DUCHEM. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

11.Zapraszamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

12.W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś. p. Zdzisława Świętka. W naszych modlitwach pamiętajmy o nim i o wszystkich zmarłych wołając: Dobry Jezu…