Pierwsza Spowiedź Święta

Pierwsza Komunia Święta

ogłoszenia duszpasterskie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16 WRZEŚNIA 2018 A. D.

1.Zapraszamy do udziału w Apelach Maryjnych w soboty o godz.21.00, pod figurą Matki Boskiej przy Kościele Parafialnym – (do końca miesiąca września włącznie).

2.W tym tygodniu biuro parafialne, będzie czynne w dni powszednie codziennie po drugiej Eucharystii wieczornej. Zaś w sobotę po Eucharystii porannej.

3.We wtorek o godz.19.30 w salce katechetycznej, będzie miała miejsce katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.

4.We wtorek o godz.19.15 w Kościele, będzie miała miejsce Celebracja Liturgiczna dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjum, VIII i VII podstawowych. Przypominamy kandydatom, że ich obecność na tym nabożeństwie jest obowiązkowa!!!

5.W tym tygodniu swoje spotkania duszpasterskie będą miały następujące grupy:

- Krąg Biblijny, w środę o godz.19.30 w salce katechetycznej

- Oaza Młodzieżowa, w czwartek o godz.19.30 w salce katechetycznej

- Kandydaci na lektorów, lektorzy i ceremoniarze, w piątek o godz.19.30 w salce katechetycznej

- Kandydaci na ministrantów i ministranci, w sobotę o godz.10.00 w salce katechetycznej

6.Wspólnota Żywego Różańca organizuje wyjazd na Dzień Skupienia Matek Żywego Różańca, który będzie miał miejsce w sobotę 29 września w Rościnnie. Wszelkie informacje i zapisy u p. Jolanty Ciesiółki.

7.Wszystkim osobom, które w minionym tygodniu wykonały prace porządkowe wokół naszych Kościołów i plebanii w Budzyniu składamy staropolskie – BÓG ZAPŁAĆ.

8.Przypominamy o zaproszeniu Księdza Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego Prymasa Polski Wojciecha Polaka na XI Zjazd Gnieźnieński zatytułowany: EUROPA LUDZI WOLNYCH, który będzie miał miejsce w dniach 21-23 września br. w Gnieźnie. Więcej informacji na plakacie w gablocie przy Kościele, a także na stronie internetowej tegoż Zjazdu Gnieźnieńskiego.

9.Dzisiaj rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych w Parafii p.w. Świętego Floriana w Chodzieży. Będą rozpoczynać się Eucharystią o godz.15.00 w Kościele. Zaś następnie będą miały miejsce spotkania w domu parafialnym. Kurs będzie trwał przez sześć kolejnych Niedziel.

10.Wspólnota Parafialna wyjeżdża pielgrzymkę na Jasną Górę w czwartek i piątek, tj. 20 i 21 września. Koszt wyjazdu wynosi 170 zł – (Ubezpieczenie, Nocleg u Sióstr Zakonnych, Zwiedzanie Ruin Zamku w Olsztynie , Posiłek – Obiad w drugim dniu, Przejazd). Prosimy o regulowanie należnych wpłat bezpośrednio do Księdza Proboszcza. Wyjazd w czwartek o godz.7.00 rano z pod Kościoła Świętego Andrzeja Boboli.

11.Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież naszej Wspólnoty Parafialnej na Diecezjalne Święto Młodych, które będzie miało miejsce w sobotę 29 września br. we Wrześni. Jest to odpowiedź na wspominanego patrona młodzieży 18 września – Świętego Stanisława Kostkę. Tegoroczne hasło: OTO JA-UCZEŃ. Wszelkie informacje i zapisy u Księdza Wikariusza.

12.W najbliższym czasie przewidziane jest wiele inicjatyw duszpasterskich m. in. akcja w postaci odmawiana Nowenny Pompejańskiej w intencji Ojczyzny z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, warsztaty liturgiczne dla młodzieży, Stadion Młodych, seria rekolekcji w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie. Wszelkie informacje na plakatach, w gablocie przy Kościele.

13.Zapraszamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

14.W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zmarłych wołając: Dobry Jezu…