Pierwsza Spowiedź Święta

Pierwsza Komunia Święta

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 22 WRZEŚNIA 2019 A. D.

1.Zapraszamy do udziału w Apelach Maryjnych w soboty o godz.21.00 – (do końca miesiąca września włącznie), pod Figurą Matki Boskiej, przy samym Kościele Parafialnym.

2.Rezerwacja intencji mszalnych na rok 2020, będzie miała miejsce od wtorku 24 września br. Przypominamy, że jednorazowo można zamówić dwie intencje niedzielne lub świąteczne od jednej rodziny. Z tej racji w tym tygodniu biuro parafialne, będzie czynne we wtorek, środę, czwartek i piątek od godz.19.00 – po drugiej Eucharystii wieczornej, zaś w środę dodatkowo - wyjątkowo od godz.16.00. Natomiast w sobotę po Eucharystii porannej. W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne.

3.Zapraszamy wszystkich dorosłych parafian na cykl Katechez Parafialnych, których temat w poszczególnych odsłonach, będzie brzmiał następująco: DEKALOG – DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ BOGA. COŚ ŻYWEGO, CZY MARTWEGO? CZY POMIMO PRZESZŁO TRZECH TYSIĄCLECI JESZCZE NAS OBOWIĄZUJE? PRÓBA DOTKNIECIĄ JAK NAJBARDZIEJ AKTUALNYCH I BIEŻĄCYCH SPRAW/PROBLEMÓW WSPÓŁCZESNEGO CZŁOWIEKA, ŚWIATA I KOŚCIOŁA. I Katecheza Parafialna, będzie miała miejsce w poniedziałek o godz.19.30 w salce katechetycznej.

4.Zapraszamy Radę Parafialną, Duszpasterską i Ekonomiczną na zebranie w czwartek godz.20.00 na plebanii.

5.W tym tygodniu swoje spotkania duszpasterskie, będą miały następujące grupy:

-Żywy Różaniec, Rycerstwo Maryi Niepokalanej, Stowarzyszenie Patronki Dobrej Śmierci i Matki w Modlitwie, we wtorek o godz.19.15 w Kościele – Modlitwa, Eucharystia, Konferencja

- Krąg Biblijny, w środę o godz.19.30 w salce katechetycznej

- Oaza Młodzieżowa, w czwartek o godz.18.00 najpierw w Kościele – Eucharystia + Nabożeństwo, zaś potem w salce katechetycznej - krótkie spotkanie

- Kandydaci na lektorów, lektorzy i ceremoniarze, w piątek o godz.19.15 w Kościele.

6.W tym tygodniu Czwartkową Adorację Najświętszego Sakramentu, poprowadzi Wspólnota Oazy Młodzieżowej.

7.W odpowiedzi na zaproszenie Ogólnopolskiego Dzieła Iskra Bożego Miłosierdzia, pragniemy włączyć się w akcję publicznego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia. Dzieje się to od kilku lat, w wielu miejscowościach na ulicach, rynkach i placach. Jej celem jest głoszenie orędzia o Bożym Miłosierdziu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w sobotę o godz.15.00 pod Krzyżem, przy Kościele Świętego Andrzeja Boboli na Rynku.

8.Zapraszamy na Sumę Odpustową ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Wyszynach, która będzie miała miejsce w sobotę 28 września o godz.18.00.

9.Wspólnota Parafialna organizuje pielgrzymkę autokarową do Lubonia, Tulc, Kórnika, Borka Wlkp. Gostynia,  w piątek, tj. 11 października.  Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym. Koszt wyjazdu wynosi 100 zł. Prosimy o osobiste złożenie podpisu i podanie numeru PESEL na liście uczestników wyjazdu.

10.Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

11.W nocy z czwartku na piątek został zniszczony witraż w Kościele Świętego Andrzeja Boboli, przy obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej. Na skutek próby włamania powstał spory otwór. Dzięki Bożej Opatrzności i Opiece Najświętszej Maryi Panny nie doszło do poważniejszych czynów.

12.W minionym tygodniu zmarła ś. p. Helena Walerowska, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz.13.00. W naszych modlitwach pamiętajmy o niej i o wszystkich zmarłych wspólnie wołając: Dobry Jezu…