V NIEDZIELA WIELKANOCNA

15 maja 2022 r.

1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy naszą modlitwą przystępujące do niej dzieci i ich rodziny.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej każdego dnia po Mszy św. o godz. 18:00, a także na apele maryjne w soboty o godz. 21:00 przy figurze Matki Bożej.

3. W poniedziałek będziemy przeżywali odpust ku czci św. Andrzeja Boboli. Msza św. odpustowa sprawowana będzie o godz. 18:00 i będzie jej przewodniczył ks. Adam Kucharski, proboszcz z Podstolic. Tego dnia dzieci z klasy IV będą przeżywały swoją rocznicę I Komunii Świętej. Po Mszy św. będzie nabożeństwo z procesją eucharystyczną. Prosimy o udział w procesji dziewczynki sypiące kwiaty oraz prosimy, aby były niesione baldachim oraz sztandary.

4. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędzie się we wtorek o godz. 19:30 w salce katechetycznej.

5. Spotkanie dla młodzieży ze szkoły ponadpodstawowej, przygotowującej się do bierzmowania, odbędzie się w piątek o godz. 19:30.

6. Na zakończenie białego tygodnia dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami udają się na pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Górce Klasztornej. Wyjazd w sobotę o godz. 9:30 spod kościoła św. Andrzeja. Koszt 20 zł.

7. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Lednicy odbędzie się w sobotę 4 czerwca. Chętnych prosimy o zgłaszanie się u ks. wikariusza. Koszt wyjazdu to 30 zł.

8. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu po drugiej Mszy św. wieczornej, a w sobotę po Mszy św. porannej.

9. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika katolickiego.

10. Zmarła śp. Monika Maciejewska, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek