Menu witryny

Sakramenty
  • Sakrament Chrztu św. udzielany jest w każdą II sobotę miesiąca na Mszy świętej o godz. 18.00, IV niedzielę miesiąca na Mszy świętej o godz. 11.00 oraz w II św. Bożego Narodzenia i Wielkanocy o godz. 11.00. Spotkania dla rodziców i chrzestnych odbywają się we wtorek poprzedzający chrzest, wieczorem na probostwie. (możliwa jest zmiana terminu, prosimy o słuchanie niedzielnych ogłoszeń parafialnych). W celu spisania aktu chrztu należy dostarczyć: metrykę urodzenia dziecka z USC, dane chrzestnych (imię i nazwisko, adres, wiek) oraz jeśli kandydat na chrzestnego pochodzi z innej parafii - zaświadczenie od swojego proboszcza o możliwości podjęcia obowiązku chrzestnego.

• Sakrament Chorych
    Nagłe przypadki o każdej porze dnia i nocy.
    Odwiedziny chorych w domu z comiesięczną spowiedzią i komunią zasadniczo w pierwsze piątki miesiąca od rana do południa. Zgłoszenia nowych chorych przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

• Sakrament małżeństwa
    Narzeczeni powinni wcześniej ustalić termin i godzinę ślubu.
    Trzy miesiące przed ustalonym terminem ślubu, po uprzednim umówieniu się narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej za w celu spisania tzw. protokołu przedmałżeńskiego.
    Wymagane dokumenty:
    - dowód osobisty,
    - świadectwo chrztu świętego, jeśli był poza naszą parafią z aktualną datą i adnotacją o bierzmowaniu,
    - zaświadczenie o ukończonym kursie przedmałżeńskim i z poradnictwa rodzinnego,
    - do wglądu ostatnie świadectwo szkolne z oceną z nauki religii,
    - dyplom ukończenia spotkań w parafii przygotowujących do życia w rodzinie,
    - zaświadczenie z USC (o ile już jest wystawione).
    Po spisaniu protokołu przedślubnego narzeczeni zostaną skierowanie na trzy spotkania w parafialnej poradni przedmałżeńskiej. Zostaną wygłoszone zapowiedzi. Strona, która nie jest z naszej parafii otrzyma pismo z prośbą o wygłoszenie zapowiedzi w swojej parafii, i dostarczy po ich wygłoszeniu.

• Sakrament pokuty
    W dni powszednie przed mszą wieczorną oraz w związku z mszami niedzielnymi
    W pierwsze piątki miesiąca:
    - spowiedź dla dzieci od godz. 15.00
    - dla młodzieży i dorosłych od godz. 17.30.

Data / Czas

Myśl dnia