Pierwsza Spowiedź Święta

Pierwsza Komunia Święta

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 LIPCA 2019 A. D.

1.Podczas wakacji obowiązuje zmieniony porządek Mszy Świętych Niedzielnych. W Budzyniu Eucharystia          o godz.7.30, 11.00, 20.00. Zaś w Sokołowie Budzyńskim Eucharystia o godz.9.30. Nie będzie Eucharystii                o godz.9.00, godz.10.00 i godz.18.00.

2.Zapraszamy do udziału  w Apelach Jasnogórskich w każdą sobotę o godz.21.00, przy grocie Matki Boskiej przy samym Kościele Parafialnym.

3.Biuro parafialne, będzie czynne w tym tygodniu w dni powszednie po drugiej Eucharystii wieczornej. W czwartek wyjątkowo biuro będzie nieczynne.

4.Poświęcenie wszystkich możliwych pojazdów w związku ze wspomnieniem Świętego Krzysztofa – patrona kierowców, będzie miało miejsce w przyszłą Niedzielę po każdej Eucharystii. Prosimy o podjeżdżanie przed zakrystię pojazdami i zatrzymanie się na moment błogosławieństwa. Każdy prowadzący otrzyma obrazek i jedną z pamiątek. Złożone przy tej okazji ofiary, zostaną przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy w ramach projektu MIVA Polska. Za wszelkie wsparcie z góry składamy płynące serdeczne: „Bóg zapłać”.

5.Tradycyjnie 3 sierpnia, tym razem w sobotę, będziemy gościć w naszej Wspólnocie Parafialnej Pieszą Pielgrzymkę Koszalińsko – Kołobrzeską na Jasną Górę. Grupa pątników, będzie liczyła około 350 osób, podobnie jak w zeszłym roku. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie gościny już z góry składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.

6.Z naszej Wspólnoty Parafialnej w dniach (28.VII. – Niedziela) – (06.VIII. – wtorek), wyrusza grupa pątników, wraz z Księdzem Wikariuszem w ramach Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej i Rejonu Wągrowieckiego do Matki Boskiej Jasnogórskiej w Częstochowie. Przypominamy z tej racji o kilku rzeczach:

- Ostateczne zapisy tylko w formie elektronicznej – online pod wskazanym adresem do 22 lipca - poniedziałku.

- Przy wyjściu z Kościoła na stoliku do soboty wieczora, będzie wystawiona skarbona, do której będzie można wrzucać kartki z intencjami modlitewnymi, które będą przez pątników codziennie omadlane trudami pielgrzymowania i złożone przed wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, jak również dobrowolne ofiary na cele organizacji Dzieła Pielgrzymkowego.

- W ramach naszej duchowej i modlitewnej łączności, jako cała Wspólnota Parafialna z całą Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, a w tym z miejscową grupą pątników, zapraszamy codziennie do udziału w Różańcu Świętym i Apelu Jasnogórskim, które będą miały miejsce w dniach od 28.VII br. (następna niedziela) do 06.VIII. br. (wtorek). Modlitwa Różańcem Świętym w niedzielę o godz.10.25, zaś w pozostałe dni o godz.17.25 w kościele. Modlitwa Apelem Jasnogórskim o godz.21.00, pod figurą Matki Boskiej przy Kościele Parafialnym. Niech nikogo z nas nie zabraknie, gdyż to w NMP jest nasza wszelka obrona, przyczyna i pomoc.

7. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie we wtorek o godz. 19.30 w salce parafialnej.

8.Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

9.W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zmarłych wspólnie wołając: Dobry Jezu…