Pierwsza Spowiedź Święta

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA + TYDZIEŃ DOBREGO PASTERZA

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

22 KWIETNIA 2018 A. D.

1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna 55. Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele. Dlatego z tej racji Młodzież Oazowa + Bierzmowana i Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich przygotowały pewien program wydarzeń dla całej Wspólnoty Parafialnej:

• we Wtorek o godz.19.15 w Kościele będzie miało miejsce czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież, którego celem będzie pomoc młodym ludziom w wyborze właściwej drogi życiowej, jak również wsparcie ludzi młodych realizujących już swoje powołanie w Kościele

• we Czwartek o godz.17.00 w Kościele będzie miało miejsce Nabożeństwo Eucharystyczne za powołania i o powołania prowadzone przez Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich, zaś o godz.18.00 Eucharystia w wyżej wymienionych intencjach, podczas której ofiary będą zbierane na Gnieźnieńskie Seminarium

Zaangażujmy się w przeżycie tego tygodnia, gdyż trzeba nam ciągle modlić się za tych, którzy posługują w Kościele, jak również, by Pan Bóg ciągle na nowo wzbudzał wśród młodych ludzkich serc, pragnienie pójścia za Nim i pełnienia świętej służby dla zbawienia ludzi i świata.

1. Dzisiaj po Eucharystii o godz.11.00 w Kościele będzie miała miejsce katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich rodziców.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona naszej Archidiecezji Gnieźnieńskiej, a także Polski. Msze Święte o godz.18.00 i o godz.18.45. Od piątku do soboty modlimy się słowami Kardynała Augusta Hlonda na nowennie, przygotowującej nas do obchodów ogólnopolskich, które będą miały miejsce w najbliższą sobotę i Niedzielę w Gnieźnie, na które zaprasza Ksiądz Arcybiskup Prymas Wojciech Polak. Więcej informacji na plakacie w gablocie i w internecie na stronie archidiecezjalnej.

3. Organizowany jest wyjazd na dzień skupienia Żywego Różańca w Rościnnie, w sobotę 12 maja. Koszt wyjazdu to 25 zł. Więcej informacji, jak również zapisy u p. Jolanty Ciesiółki.

4. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z klas VII podstawowych i II gimnazjalnych, jak również młodzież po bierzmowaniu z klas III gimnazjalnych proszona jest o uczestnictwo w nabożeństwie powołaniowym, we wtorek o godz.19.15 w Kościele. Przypominamy, że jest to obowiązkowe w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania!!!

5. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w dni powszednie po Eucharystii wieczornej. Zaś w sobotę po Eucharystii porannej.

6. W tym tygodniu swoje spotkania duszpasterskie będą miały następujące grupy:

• Scholka Dziecięca, w środę o godz.17.00 w salce katechetycznej

• Krąg Biblijny, w środę o godz.19.30 w salce katechetycznej

• Kandydaci, ministranci i lektorzy w Sokołowie Budzyńskim, w piątek o godz.15.00 w Kościele

• Oaza Młodzieżowa + Kandydaci na lektorów i lektorzy, wyjątkowo w piątek o godz.19.15 w salce katechetycznej

• Kandydaci na ministrantów i ministranci, w sobotę o godz.10.00 w Kościele

7. Zachęcamy do zakupienia i lektury Przewodnika Katolickiego, do którego jest dołączony modlitewnik na miesiąc maj.

8. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy: ś. p. Stanisławę Staniewską. W naszych modlitwach pamiętajmy o niej i o wszystkich zmarłych wołając: Dobry Jezu…