Pierwsza Spowiedź Święta

Pierwsza Komunia Święta

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 MARCA 2019 A. D.

1.Katecheza Przedmałżeńska dla narzeczonych w Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży, odbywa się we wszystkie Niedziele Wielkiego Postu o godz.16.30.

2.Dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności w intencji misjonarzy i misjonarek. Z tej okazji, będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, przy wyjściu z Kościoła na cele realizacji projektów misyjnych, w ramach Dzieła Pomocy AD GENTES.

3.Dzisiaj, będzie miała miejsce katecheza dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, wraz z ich rodzicami po Eucharystii o godz.11.00 w Kościele.

4.Dzisiaj, będziemy przeżywać po raz pierwszy w naszej Wspólnocie Parafialnej, Rejonowy Dzień Wspólnoty Kręgów Małżeństw i Rodzin Domowego Kościoła. Wspólnoty, która od niespełna roku działa również w naszym Budzyńskim Wieczerniku. W programie najpierw Eucharystia i Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele o godz.15.00. Zaś później kręgi dzielenia i wspólnotowy posiłek w salce katechetycznej. Zapraszamy wszystkie małżeństwa i rodziny chętne, zainteresowane takim spędzeniem jednej z Niedziel Wielkiego Postu, jak również samym Ruchem Światło – Życie, czyli Wspólnotą Domowego Kościoła.

5.Przy wyjściu z Kościoła, zostały wyłożone koperty na Wielkopostną Daninę Diecezjalną. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone przy tej okazji ofiary, które zostaną przeznaczone na remont Kościoła Parafialnego Świętej Barbary.

6.Okres Wielkiego Postu to czas rozważania Pasji naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dlatego zachęcamy wszystkich do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:

• Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz.16.00, w Sokołowie Budzyńskim o godz.17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz.18.30
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedziele o godz.17.15

7.W tym tygodniu swoje spotkania duszpasterskie, będą miały następujące grupy:

- Krąg Biblijny, w środę o godz.19.30 w salce katechetycznej

- Oaza Młodzieżowa, w czwartek o godz.19.30 w salce katechetycznej

- Kandydaci na lektorów, lektorzy i ceremoniarze, w piątek o godz.19.30 w salce katechetycznej

- Kandydaci na ministrantów i ministranci, w sobotę o godz.10.00 przy Figurze Świętego Franciszka z Asyżu na Osiedlu Piaski, gdyż będzie miała miejsce przejażdżka rowerowa drogą leśną do  Kościoła w Podstolicach, prosimy zabrać ze sobą rowery, prowiant, ubieramy się w strój i obuwie ciepłe, typowo sportowe, powrót około godz.13.00/13.30.

8.Zapraszamy wszystkich dorosłych parafian na cykl Katechez Wielkopostnych, których temat w trzech odsłonach, będzie brzmiał następująco: ŹRÓDŁA BIBLIJNE I LITURGICZNE WIELKIEGO POSTU, WIELKIEJ NOCY, A TAKŻE OKRESU PASCHALNEGO. Za nami już I termin, a przed nami dwa kolejne: II – poniedziałek 18 marca, III – wtorek 26 marca o godz.19.30 w salce katechetycznej.

9.Katecheza przed chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych, będzie miała miejsce w poniedziałek o godz.19.30 na plebanii.

10.Suma Odpustowa ku czci Świętego Józefa, Oblubieńca NMP w Raczynie, będzie miała miejsce we wtorek o godz.17.30. Chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11.W ramach duszpasterstwa mężczyzn w naszej Wspólnocie Parafialnej, proponujemy wspólny wyjazd w Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP do Gniezna na Eucharystię, a także spotkanie z Mieczysławem Guzewiczem, mężem, ojcem i dziadkiem, biblistą, autorem wielu książek, konsultantem   przy Konferencji Episkopatu Polski, jak również Ministerstwie Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej. Będzie to miało miejsce we wtorek 19 marca, w Gnieźnieńskiej Farze o godz.19.30. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, albo biura parafialnego.

12.Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. Największy Dar. Tematem filmu jest bezgraniczna miłość, a także bezwarunkowe przebaczenie. Projekcja filmu w Budzyńskim Kinie Mewa, będzie miała miejsce w czwartek o godz.18.30.

13.Spotkanie dla osób, które pragnęłyby podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w poniedziałek 25 marca, będzie miało miejsce w sobotę po Eucharystii wieczornej w Kościele. Zachęcamy do podjęcia tego dzieła, ponieważ dzisiaj w sposób szczególny potrzeba świadków wiary, którzy będą bronić i omadlać poczęte, a nienarodzone ludzkie życie.

14.W przyszłą Niedzielę, będzie miało miejsce spotkanie z rodzicami kandydatów, ministrantów i lektorów, ceremoniarzy dotyczące letniego obozu, po Eucharystii o godz.11.00 w Kościele.

15.W imieniu naszych Władz Samorządowych, zapraszamy zainteresowanych mieszkańców Budzynia na konsultacje społeczne, dotyczące przebiegu Drogi Krajowej S 11, w środę 20 marca o godz.15.00, w Auli Szkoły Podstawowej przy Ulicy Rogozińskiej.

16.Biuro Parafialne, będzie czynne w dni powszednie po drugiej Eucharystii wieczornej z wyjątkiem wtorku. Zaś w sobotę po Eucharystii porannej.

17.Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

18.W minionym tygodniu zmarli: ś. p. Bronisław Kryszkiewicz, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz.14.00 w Budzyniu, ś. p. Stanisław Grzeszczak, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.30 w Parafii pw. Świętego Floriana w Chodzieży. W naszych modlitwach pamiętajmy o nich i o wszystkich zmarłych wołając: Dobry Jezu…