Pierwsza Spowiedź Święta

Pierwsza Komunia Święta

ogłoszenia duszpasterskie

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 15 LIPCA 2018 A. D.

1.Podczas wakacji obowiązuje zmieniony porządek Mszy Świętych Niedzielnych. W Budzyniu Eucharystia o godz.7.30, 11.00, 20.00. Zaś w Sokołowie Budzyńskim Eucharystia o godz.9.30. Nie będzie Eucharystii o godz.9.00 i godz.18.00.

2.Zapraszamy do udziału w Apelach Maryjnych w każdą sobotę o godz. 21.00, pod figurą Matki Boskiej przy Kościele Parafialnym.

3.W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w dni powszednie codziennie po drugiej Eucharystii wieczornej.

4.W poniedziałek przypada wspomnienie Matki Boskiej Szkaplerznej. Suma Odpustowa w Stróżewie będzie miała miejsce o godz.18.30.

5.W poniedziałek po Eucharystii o godz.18.00, będzie miało miejsce comiesięczne nabożeństwo do Świętego Jana Pawła II, wraz z uczczeniem relikwii papieża rodaka.

6.We wtorek o godz.20.00 na plebanii, będzie miała miejsce katecheza przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych.

7.Każdego dnia w ciągu roku jedna z Parafii naszej Archidiecezji przeżywa całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Wyznaczonym dniem dla naszej Parafii jest 17 lipca. Dlatego też zapraszamy we wtorek do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja rozpocznie się Nabożeństwem Różańcowym o godz. 9.00. Natomiast zakończy się uroczystym błogosławieństwem przed godz. 18.00. O godz. 15.00. będzie miała miejsce Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po wszystkim normalnie będą sprawowane dwie Eucharystie Wieczorne. W ciągu dnia zagospodarujmy swój czas do modlitwy indywidualnej, aby Jezus Eucharystyczny nie pozostawał sam w świątyni.

8.Jak co roku zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej do Matki Boskiej Jasnogórskiej w Częstochowie, która będzie miała miejsce tradycyjnie w dniach 28.VII.-06.VIII. br. pod hasłem: OBDAROWANI, które nawiązuje do tegorocznego hasła Roku Duszpasterskiego. Z naszej Wspólnoty Parafialnej również wyrusza grupa pątników z Księdzem Wikariuszem, w ramach Rejonowej Grupy Wągrowieckiej – (Pomarańczowej). Z tej racji wynika kilka punktów informacyjnych:

- Wszelkie informacje, zgłoszenia i zapisy u Księdza Wikariusza – numer telefonu kontaktowego na internetowej stronie parafialnej lub na plakatach informacyjnych. Informacje zamieszczone są również na stronie pielgrzymki: www.ppag.pl.

- Formularze zgłoszeniowe i ulotki informacyjne zostały wyłożone przy wyjściu z Kościoła na stolikach, zaś plakat informacyjny wywieszony w gablocie przy Kościele, a także na głównych drzwiach wyjściowych ze Świątyni. Istnieje także możliwość zapisów elektronicznych: www.zapisyppag.pl.

- Przy wyjściu z Kościoła na stoliku do (27 VII br. – piątek) będzie wystawiona skarbona, do której będzie można wrzucać kartki z intencjami modlitewnymi, które będą przez pątników codziennie omadlane trudami pielgrzymowania i złożone przed wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, jak również dobrowolne ofiary na cele organizacji Dzieła Pielgrzymkowego.

- W ramach naszej duchowej i modlitewnej łączności, jako cała Wspólnota Parafialna z całą Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, a w tym z miejscową grupą pątników, zapraszamy codziennie do udziału w Apelach Jasnogórskich, które będą miały miejsce w dniach od 28.VII br. (sobota) do 06.VIII. br. (poniedziałek) o godz.21.00, pod figurą Matki Boskiej przy Kościele Parafialnym. Niech nikogo z nas nie zabraknie, gdyż to w NMP jest nasza wszelka obrona, przyczyna i pomoc.

9.Zapraszamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.

10.W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy ś. p. Honoratę Przywarczak. W naszych modlitwach pamiętajmy o niej i o wszystkich zmarłych wołając: Dobry Jezu…