OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29 stycznia 2023

1. W czwartek, 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. tego dnia sprawowane będą w Budzyniu o godz. 10:00 i 18:00, a w Sokołowie Budzyńskim o godz. 16:00. W czasie Mszy św. będą poświęcone świece – gromnice.

2. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
- w czwartek ks. Michał odwiedzi chorych w Sokołowie wyjątkowo od godz. 10:00. Okazja do spowiedzi świętej przed Mszą św. o godz. 16:00. W Budzyniu Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową prowadzoną przez SWPK będzie o godz. 17:15;
- w piątek odwiedzimy chorych w Budzyniu od godz. 9:00. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu wraz z Litanią do Serca Pana Jezusa;
- w sobotę po Mszy św. porannej będzie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP;
- w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 będzie wymiana tajemnic różańcowych Żywego Różańca, a po Mszy św. o godz. 11:00 będzie błogosławieństwo dzieci.

3. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 14:00 do 14:30, w czwartek i piątek po drugiej Mszy św. wieczornej, a w sobotę po Mszy św. porannej.

4. W minionym tygodniu na cele remontowo – budowlane zebraliśmy 3.300 zł. Za te ofiary składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

5. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika katolickiego.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Dominika Jenczyka oraz śp. Andrzeja Troczyńskiego. Zmarła śp. Zofia Szymczak, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11:00 oraz śp. Jadwiga Laimann, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13:00. Wieczny odpoczynek

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

Poniedziałek, 30 stycznia – od godz. 15:30
I – ul. Przemysłowa (od strony obwodnicy), ul. Parkowa
II – ul. Akacjowa, ul. Klonowa, bloki przy ul. Gimnazjalnej

Wtorek, 31 stycznia – od godz. 15:30
I – os. Wierzbowe nr 16, 18
II – os. Wierzbowe nr 17, 19

Środa, 1 lutego – od godz. 15:30
I - Wybudowania i ulice przy Os. Piaski oraz przy „orliku”
II – Zgłoszone rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy we wcześniejszym terminie

 

    Pielgrzymka do ZIEMI ŚWIĘTEJ  - 8 dni

 

TABGHA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM - JEZIORO GENEZARET – HAJFA - NAZARET - KANA GALILEJSKA - GÓRA TABOR – JERYCHO – DOLINA JORDANU - BETLEJEM -  JEROZOLIMA – EIN KAREM - MORZE MARTWE

DZIEŃ  1        TEL AVIV

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa - Okęcie, spotkanie z pilotem i odprawa biletowo – bagażowa o godz. 12.10. Wylot do Tel Aviwu o godz. 14.10. Przylot do Tel Avivu o godz. 18.55, odbiór bagaży i kontrola paszportowa. Przejazd do hotelu w Betlejem na nocleg.

 

DZIEŃ 2         HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Śniadanie, po którym przejazd do Hajfy. Po drodze krótki pobyt na plaży w Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym przy akwedukcie z czasów rzymskich. Następnie Góra Karmel i Sanktuarium Stella Maris.

Udamy się do Nazaretu, gdzie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP oraz Kościół św. Józefa. Z Nazaretu przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa.  Małżeństwa odnowią przysięgę ślubną oraz otrzymają błogosławieństwo kapłana. Przejazd do hotelu w Nazaret lub Tyberiadzie na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ  3        TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET

Śniadanie, po którym udamy się do doliny Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu oraz Bazylikę Rozmnożenia Chleba i Ryb. W Kafarnaum odwiedzimy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, zobaczymy również Górę Błogosławieństw. Następnie popłyniemy statkiem przez Jezioro Genezaret, po którym lunch- skosztujemy ryby św. Piotra. Przejazd do hotelu w Nazaret lub Tyberiadzie na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ  4        GÓRA TABOR – JERYCHO – DOLINA JORDANU - KASR AL-JAHUD

Śniadanie, po którym przejazd do podnóża Góry Tabor, skąd taksówkami wjedziemy na szczyt i nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. W Jerycho staniemy przed symboliczną sykomorą, drzewem na które wspiął się Zacheusz, by ujrzeć Chrystusa. Przystaniemy w Kasr al-Jahud, w pobliżu ujścia Jordanu do Morza Martwego, gdzie św. Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa Chrystusa. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

DZIEŃ 5         JEROZOLIMA

Śniadanie. Wizyta na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Nawiedzimy miejsce wniebowstąpienia Jezusa, następnie nawiedzimy kościół Pater Noster i udamy się do Kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał). Drogą procesji                   

w Niedzielę Palmową dojdziemy do Bazyliki Getsemani. Przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi, nawiedzimy Grotę Pojmania oraz Grób Maryi. Po południu udamy się na Syjon Chrześcijański – nawiedzimy Wieczernik, Bazylikę Zaśnięcia NMP, oraz Kościół zaparcia się św. Piotra. Powrót na obiadokolację

i nocleg do Betlejem.

 

DZIEŃ 6         JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy. Udamy się do Sadzawki Betesda oraz Kościoła św. Anny, miejsca narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Udamy się do Kościoła Biczowania oraz skazania na Śmierć Pana Jezusa. Przejdziemy Drogą Krzyżową i nawiedzimy Bazylikę Bożego Grobu. Powrót na obiadokolację i nocleg do Betlejem.

 

DZIEŃ 7         POLE PASTERZY –  MORZE MARTWE

Śniadanie. Udamy się na Pole Pasterzy, nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, Kościół Św. Katarzyny oraz Grotę Św. Hieronima i Grotę Mleczną. Przejazd i pobyt nad Morzem Martwym, czas wolny. Powrót na obiadokolację  i nocleg do Betlejem.

 

DZIEŃ 8         EIN KAREM - JEROZOLIMA – JAFFA - POWRÓT

Śniadanie, po którym udamy się do Ein Karem, miejsce urodzenia św. Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia św. Elżbiety. Następnie Jerozolima, czas wolny. Przejazd w kierunku Tel Avivu - zwiedzanie jego najstarszej dzielnicy– Jaffa. Starożytne, kolorowe i malownicze uliczki zaprowadzą nas ze starówki aż do portu, który uważany jest za jeden z najstarszych portów na świecie. W Jaffie przebywał także Św. Piotr i dokonał jednego z cudów - wskrzeszenia Tabity. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa bagażowa o godz. 17.05 i wylot powrotny o godz. 20.05. Przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 23.05, zakończenie pielgrzymki.

 

Termin:              06.03 - 13.03.2023

Cena:                  5890 zł/os.

Cena zawiera:

 • Bilety lotnicze (linie rejsowe) wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi

(23 kg + 8 kg)                       

 • Zakwaterowanie:  7 noclegów  w Hotelach ***/****, pokoje 2,3-os. z łazienkami
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji w formie bufetu, 1 lunch – ryba św. Piotra
 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem wg programu
 • Opiekę pilota - przewodnika
 • W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 26 zł od każdego uczestnika.
 • Zestawy słuchawkowe - system tour-guide
 • Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 30 000 EUR,  NNW do 4000 EUR, bagaż podróżny do 400 EUR. 

Cena nie zawiera:        

 • Transferów Parafia – Lotnisko Okęcie – Parafia
 • napojów do obiadokolacji,
 • biletów wstępów, rejsu po Jeziorze Genezaret, taksówek na Górę Tabor, wstępu na plażę nad Morzem Martwym, opłat za lokalne przewodnictwo, zwyczajowych napiwków (kierowca, hotele, restauracje), itp. - na ten cel należy posiadać 200 USD na osobę (płatne na miejscu w Izraelu). 

 

Uwagi:

 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1450 zł
 • przewidziana jest codzienna Msza święta
 • w zależności od miejscowych uwarunkowań  kolejność  zwiedzania może ulec zmianie.
 • Oferta ważna do 25.10, warunkiem potw. jest wpłata opłaty rezerwacyjnej

za bilety lotnicze w wysokości 1000 zł.