OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

4 czerwca 2023 r.

1. Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00 będzie wymiana tajemnic różańcowych Żywego Różańca, a po Mszy św. o godz. 11:00 będzie błogosławieństwo dzieci.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych codziennie po Mszy św. o godz. 18:00, a w soboty na Apele Jasnogórskie przy figurze Matki Bożej o godz. 21:00.

4. Sakrament bierzmowania w naszej Parafii będzie w najbliższy wtorek, 6 czerwca, o godz. 17:00. Sakramentu udzieli ks. kan. Zbigniew Przybylski, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Spowiedź dla młodzieży przystępującej do bierzmowania będzie dziś (niedziela) o godz. 15:30.

5. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie we wtorek o 20:00 w salce katecehtycznej.

5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia Msze św. będą o godz. 7:30, 9:00 i 11.00 w Budzyniu oraz o 15:00 w Sokołowie Budzyńskim. Po Mszy św. o godz.11:00 będzie procesja eucharystyczna ulicami Rynkową, Rogozińską, Łokietka, Dworcową i Rynkową do czterech ołtarzy, przygotowanych w tradycyjnych miejscach.  Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy i udział w procesji pocztów sztandarowych, Matek Różańcowych, dziewczynek sypiących kwiaty; prosimy panów ze wspólnoty parafialnej o niesienie baldachimu w czasie procesji oraz prosimy o świąteczne udekorowanie naszych domów. W Sokołowie procesja do czterech ołtarzy po Mszy św. o godz. 15:00.

6. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Msze św. z Nieszporami Eucharystycznymi i z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18:00.

7. W piątek, po Uroczystości Bożego Ciała, przez ks. Prymasa została udzielona dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty będzie w środę o godz. 17:15 w kościele.

9. Za tydzień, w niedzielę, na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci będą przeżywały rocznicę I Komunii Świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed tą uroczystością w piątek od godz. 17:15.

10. Organizujemy wyjazd na widowisko plenerowe „Orzeł i krzyż” w Murowanej Goślinie, które będzie w piątek, 23 czerwca. Koszt to 75 zł. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

11. W minionym tygodniu na cele remontowo – budowlane zebraliśmy 3.860 zł. Za te ofiary oraz za indywidualne wpłaty składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Dzisiaj ofiarami do puszek możemy wesprzeć Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

13. Biuro parafialne będzie czynne w dni powszednie po drugiej Mszy św. wieczornej, a w sobotę po Mszy św. porannej.

14. Zapraszamy do zakupu i lektury Przewodnika katolickiego.

15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Piotra Małeckiego. Wieczny odpoczynek…